نیویورک‌تایمز: دولت ترامپ به دنبال وادار کردن ایران به خروج از برجام است

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  خبرگزاری فارس: نیویورک‌تایمز: دولت ترامپ به دنبال وادار کردن ایران به خروج از برجام است

  بنا به گزارش نیویورک‌تایمز، دولت «دونالد ترامپ» با در پیش گرفتن برخی اقدامات ضدایرانی به دنبال آن است ایران را وادار به عقب‌نشینی از برجام کنند تا از این طریق، آمریکا در موضع قدرتمندتر قرار گیرد.  «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه (دیروز) بعد از ساعت‌ها بحث  با مشاوران ارشد امنیت ملی خود، در نهایت موافقت کرد که بار دیگر تبعیت ایران از مفاد برجام را تأیید کند.

  روزنامه آمریکایی «نیویورک‌تایمز» با اشاره به این موارد نوشت، این تصمیم روز دوشنبه در واقع دومین مرتبه‌ای محسوب می‌شد که دولت آمریکا تبعیت ایران از برجام را تأیید می‌کرد و مشاورانش می‌گفتند که ترامپ به تیم امنیتی خود گفته است که قصد ندارد به صورت نامحدود، تبعیت ایران از برجام را تأیید کند.

  مقامات دولت ترامپ اعلام کردند که قصد دارند اجرای برجام را تشدید کنند و تحریم‌های جدیدی را به دلیل حمایت از تروریسم و دیگر فعالیت‌های بی‌ثبات کننده علیه ایران وضع کنند و با شرکای اروپایی برای تدوین یک راهبرد گسترده‌تر به منظور افزایش فشار به تهران وارد گفت‌وگو شوند.

  مشاوران کاخ سفید اعلام کردند که ترامپ قبل از موافقت با پیشنهادات تیم امنیت ملی خود، بر چنین اقداماتی اصرار ورزیده است.

  طبق قانون، دولت آمریکا موظف است هر 90 روز به کنگره در خصوص تبعیت ایران از برجام گزارش دهد و ضرب‌الاجل این تأییدیه روز دوشنبه بود.

  نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : پنجشنبه 29 تير 1396 ساعت: 17:13
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها